Program pátečního warm-upu na Veganské hody

Už zítra od 17 hodin se uskuteční warm-up na brněnské Veganské hody. Co vás tedy v Bajkazylu a na jeho zahrádce čeká?Těšit se samozřejmě můžete na dobré jídlo, které zajistí členové a členky kolektivu Veganských hodů, a dobré pití, které bude mít na starosti Bajkazyl. Můžeme prozradit, že na větší hlad se bude venku grilovat robi  a na ten menší budou nachystané např. tofu wrapy, slané zeleninové quiche, slané i sladké muffiny a mnoho dalšího.

Kromě jídla a pití se vám představí hned několik hudebníků a kapel:

Odpoledne na venkovním pódiu otevře svým vystoupením Lev Nikolajevič Myškin, který je nadějným talentem místní streetfolkové scény. Formovalo ho drsné prostředí Vysočiny, na které vyrůstal, a ještě drsnější prostředí brněnských undergroundových putyk, ve kterých nad vámi bdí, když vy už si to nepamatujete. Loni na Moravském náměstí zahajoval ProtestFest, tenhle pátek bude tím, kdo vás jako první uvítá před Bajkazylem. Podobnost s hrdinou Dostojevského románu tím pádem nejlépe posoudíte sami.

Poté vás svým vystoupení ohromí Samčo, brat dážďoviek, jenž je malým velkým klenotem nezávislé brněnské scény, ačkoliv jeho kořeny sahají až na vzdálený východ Slovenska. Většina lidí jej poprvé zaznamenala v kapele Pentagramček, ale jeho hvězda začala stoupat až po přechodu na sólovou kariéru. Nedávno jsme se o něm mohli dočíst i v časopise Šalina a před pár týdny dokonce vyhrál respektovanou cenu Radio_Head Awards v kategorii experimentální hudby. Ve své tvorbě kombinuje všechno, co mu múza přinese: od písničkářství po lo-fi elektroniku, od abstraktních video koláží po mluvená poselství na témata nacionalismu, Justina Biebera nebo náboženství.

Po dvou one-man shows se koncert přesune na velké pódium, kde se rock’n’roll rozjede už na plné obrátky. Bratislavští drum’n’bassoví punkáči Ježišovi pivo nelej jsou v Brně jako doma. Jejich texty oscilují mezi cynickou zábavou a vážným sdělením na společenská a politická témata, hudebně je taky slyšet téměř všechno mezi kolotočářským punkrockem a tvrdým hardcore/crustem. Na koncertě představí dlouho očekávanou desku, kterou nedávno vydali spolu se souputníky Erika je moja.

Živou muziku pak uzavřou pražští Spots, kteří loni oslavili už dvacáté výročí, ale na jejich vystoupeních je to poznat leda tak, že jsou si jistí v kramflecích. Na warm-up Veganských hodů přivezou svůj charakteristický anarchopunk s angažovanými texty, chytlavými refrény a silnou melodii podpořenou klávesami. V Brně hráli naposledy v roce 2013 a dle vlastních slov se sem moc těší – musíme říct, že my na ně taky!

Večer však vystoupením živých kapel neskončí, ba právě naopak. Pokud se zdržíte déle, můžete projevit svůj pěvecký talent v Geen Schroom karaoke nebo tancovat až do rána při setu DJ Shimona Bossucka.

Během celého odpoledne a večera se také můžete zúčastnit netradičního veganského pubkvízu. Podrobné instrukce, pravidla hry a soutěžní formulář obdržíte u vstupu. Ukončení pubkvízu bude v osm hodin, takže pokud si chcete zasoutěžit a třeba i vyhrát, přijďte včas.

Warm-up je benefiční na Veganské hody, které se uskuteční 4. 6. na Malé Americe a výtěžek ze vstupného a z prodaného jídla využijeme na pokrytí nákladů s nimi spojených. Brněnský Bajkazyl najdete vedle zastávky autobusu 67 Úzká, na ulici Dornych.
FB událost zde:
https://www.facebook.com/events/243187352683835/