Přednášky, workshopy a ukázky vaření na letošních Hodech

Jak jistě víte, na Veganských hodech se kromě dobrého jídla a hudby snažíme přinést i potravu pro duši. V této části doprovodného programu se tedy můžete těšit na:

‣ Přednášky

Martin Kovaľ – Veganská strava při vytrvalostním sportu
Záměrem přednášky je přiblížit veganské stravování pro potřeby vytrvalostního sportu. Hlavní důraz se klade na kvalitní regeneraci, která je úzce spojená se stravou. V přednášce se rozeberou i teoretické a praktické principy stravování se během nejen běžeckých ultra-trail závodů, ale i v ostatním vytrvalostním sportovním výkonu.

Martin Kovaľ je ultraběžec a vegan, který úspěšně absolvoval nejeden závod doma i v zahraničí, a brázdi lesní chodníčky šest dní v týdnu. S konceptem přednášek ”Hory v teniskách”, které se konaly už vícekrát v Bratislavě ale i v Praze, se snaží motivovat a poradit každému běžci. Je jedním ze zakladatelů Slovenské Skyrunningové asociace.

Barbora Hunčovská – Psychologie efektivního šíření veganství
Proč je pro tolik lidí nepřijatelné přejít na veganství, ačkoli znají důvody? Proč odmítají konfrontaci s realitou? Na jedné straně dnes stále více soucítíme se zvířaty a chráníme je, na straně druhé ale čím dál více odsouváme mimo naše zraky chov tzv. hospodářských zvířat. Zavíráme oči před vším, co produkce živočišných potravin způsobuje. Jak k tomu dochází? Tato přednáška se pokouší odpovědět na otázku, proč soucitní lidé zavírají oči před utrpením tzv. hospodářských zvířat a proč jej vědomě podporují. Budeme se zabývat procesy, které nám umožňují ignorovat realitu. Zároveň si ukážeme, co lidem brání ve změně a jak jim můžeme v přijetí reality pomoci. Přednáška je určena veganům i konzumentům masa, začátečníkům i zkušeným aktivistům.

Barbora Hunčovská, historička a aktivistka. Ochranou práv zvířat a propagací veganství se zabývá 10 let, je zakládající členkou pražské organizace Otevři oči, ve které dodnes působí. Dlouhodobě se zabývá teorií a praxí efektivního šíření veganství a udržitelného aktivismu. Na poli historie se věnuje násilí ve válkách a používání zvířat ve válkách. Více se o Báře a její práci můžete dočíst na jejím blogu www.wellbekind.blogspot.cz.

‣ Ukázky veganského vaření

Kromě přednášek budou stejně jako loni k vidění oblíbené ukázky veganského vaření:

Martin Smrek z kolektivu Veganských hodů v Bratislavě se rozhodl pro jednoduché, ale velice chutné obědové menu: má v plánu podělit se s námi o recept na svoji oblíbenou italskou rajčatovou polévku a tofu kung pao.

Jiří „Jiřina“ Malenovský, spoluzakladatel brněnského klubu a restaurace Vegalite, nám předvede, proč je Phở víc než jenom „ta vietnamská polévka“ a jak na ni. A ne že si ji pak začnete vařit doma a nebudete na ni chodit do Vegalite!

‣ Workshopy

Součástí programu bude také několik praktických workshopů, do kterých se bude moci zapojit každý. Návštěvníci a návštěvnice si budou moci vyzkoušet přípravu vlastního sushi, dále uvidí, jak se vyrábí tempeh a jak vypadá v jednotlivých fázích výroby, nebo se naučí dělat jednoduchou, ale velice oblíbenou bezvajíčkovou pomazánku.