„K tanci i poslechu“

K dobrému jídlu patří dobrá zábava a ani na letošních hodech tomu nebude jinak. Odpoledne nám hudbou zpříjemní hned několik živých vystoupení a DJs a neméně zajímavá bude i afterparty, která se letos protáhne až do rána.

Celé odpoledne  bude k tanci i poslechu hrát hned několik DJs na dvou stagích. Nahoře na Malé Americe se vystřídají Rubenz a Shimon Bossuck, kteří v uplynulém roce zavírali naše Vánoční hody respektive nedávný warm-up a až teď si jejich sety budete moct vychutnat naplno. Oba dva prohánějí gramofony v pomalejších vlnách elektronické muziky a jedou si spíše na zlomených beatech a plných basech, ale můžete od nich očekávat odbočky do všech myslitelných hudebních zákoutí. Dole Na Dráze se starý známý brněnský selektor Jirzophone taky chystá na výlet napříč žánry i kontinenty, ale těšit se od něj můžete více na kytary, do post-punku až po lo-fi country. A moc se mu líbí jeden starší popisek, jenž o něm říká: „Jediný selektor, který hraje tak, aby se to líbilo hlavně jemu“.

Chybět samozřejmě nebude ani živá muzika, dočkáte se jí v podvečerních hodinách na zahrádce klubu Na Dráze. Ctib, zasloužilý muzikant z Rožnova pod Radhoštěm, se před publikum postaví se španělkou v ruce, jejíž zvuk doplňuje vlastními elektronickými podklady a vtipnými i vážnými texty. Čekejte energický punkový folk, jehož rytmu se nejde vyhnout. Jirka Drtil, akustický pop-punker z Prostějova, je Na Dráze jako doma. Svoji muziku si skládá sám, stejně jako si píše vlastní texty, všechno v duchu DIY. Makak akustikus je akustická verze jinak elektronického ambientního uskupení Makak. Žánrově se Makak akustius řadí mezi folk alternativu a skládá se z violoncella, houslí, madolíny a elektrické kytary. Je to „kapela, která je schopna fungovat zcela bez elektřiny a bez všech zlepšováků a krabiček.“

Afterparty pro nás s veškerou pečlivosti chystá známá brněnská crew Pawlač Zewls. Jak sami píšou: „Afterparty po Vegan hodech se ponese v duchu TROPIKAL / GLOBAL BASS / AFROBEAT / TRIBAL / ORIENTAL soundu. Z rohů budou koukat neonové česneky, nad hlavou poletovat splašené banány a v pozdních hodinách na toaletách narazíte na křížení nacucaných mrkví s ještě nacucanějšíma baklažánama. Soundtrack k tomuhle podivočenému cirkusu na upgradovaném zvuku PAWLAČ ZEWLS s radostí zajistí jejich hosté…“.
Pro detaily sledujte zvláštní FB událost afterparty, https://www.facebook.com/events/1731431167068657/